hayat zaten

nette tsunami felaketinden sonra enkaz kaldırma ölü toplama kayıp arama çalışmaları bitmemişken ellerinde bira şişeleriyle kumsallarda güneşlenen ve çok eğlenen turistlerin resimlerini görünce aklıma ismini bi türlü hatırlayamadığım bi kadın geldi. sanırım psikologdu kendisi. sabahları ya program yapar ya da programlara çıkardı. "hayat zaten kötülükler arasından iyilikleri ayıklamak ve bulduğunuz iyilikler sayesinde yüzünüze bir tebessüm yayabilmek diil midir a dostlar neden duruyorsunuz öyleyse sevin sevişin paylaşın ve görmezden gelin yokluğu sıkıntıyı acıyı" falan derdi sürekli (oha sürekli!) gülümseyerek. kendime ne çeşit bi kastım vardı da izlerdim bilemedim şimdi. google'da 'sevgi kelebeği sabah psikologu' diye aradım. anlamlı bi sonuca ulaşamadım. google da çok hoş çok yetenekli fakat yetkili mercilere bildirmem gereken eksikleri var. bence milletlere göre 'kalbinizi acıtanlar' , 'çocukluğunuzu katledenler', 'nefret ettiğiniz halde dilinize takılan ama sözlerinin bilmediğiniz bi kısmını nınınımnımnım şeklinde geçiştirdiğiniz şarkıların tam sözleri' arama butonları falan olmalı. tabi $ukela butonunu da istiyorum.

neyse mevzu bu değildi. mevzu ismi olsa olsa güler şebelekkebelek olan bu kadının hala duruyosa bu fotoğrafları gördüğünde ne söyleyeceğiyle ilgili. "canım insanlar" derdi herhalde. "nasıl da dopdolu bir yürekleri var yaşamak adına ve sevmek kumsaldaki tüm kum tanelerini alabildiğine... kimbilir ne kocaman bi bağ hayatla aralarındaki ki görmeyebilirler istediklerinde istemediklerini ve ne kadar barışıktırlar olanla ve bitenle ve kimbilir...kimbilir hangi zorlukla buldukları sağlam kalmış büfeden (büfe bu kısımda karanlığın ortasında ancak istersek görebileceğimiz misminicik ışığı temsil eder zannımca) aldıkları biralarıyla hala severek bakabiliyorlar okyanusun mavisine...sağ kalan insanların gözbebeklerindeki ışıltıda görüyorlar kendilerini..."

evet evet tam da böyle bişi söylerdi.

allahtan artık aydınla özlem var da bu çeşit bi faciayı hiç görmemiş bi nesil yetişecek. ama benim için çok geç. ben burda böylece fikirsiz oturup fikri olabileceklerin olası fikirlerini tahmin etmeye devam edicem.

estafirildak, 20.01.2005