ospitigötcük

ayfer vardı ilkokulda bi tane. şınanayın ikinci kısmını bildiği için habire hava atıyodu bize. bi gün tvde kayahanın soyadını söylediler. ertesi gün okula gidip biliyo musun ayfer kayahanın soyadı han diil acar demiştim. ayfer çok pis göt olmuştu. feci komuştum lafı. şimdi kendimi daha iyi anlıyorum. zaten şınanayın ikinci kısmını bi düğün salonunda bi urfalıdan dinlediğimde bütün sözlerini ister istemez ben de öğrendim.
ben ortaokuldayken bi ospitigötcük vardı. (osman gazi öncül, türkçe öğretmeni.) "kayahanı çok severim ama nilüferin yorumunu daha çok beğenirim ama çocuklar bakın yanlış anlamayın kayahana bişi söylemiyorum onun da çok iyi bi sesi var ama ben nilüferin sesini daha güzel buluyorum aman çocuklar sakın bi yanlışlık olmasın kayahan da iyidir ama nilüfer daha iyidir diyorum sadece ha, anlıyosunuz di mi yani" demişti bize. türkçe öğretmeni olduğu için mi doğru anlayalım diye azmetmişti bu kadar bilemicem tabi. ama bu endişeli tavrı yüzünden ben müzik dünyasında bi kayahanın bi de nilüferin olduğunu diğerlerinin ne idüğü belirsiz başka bişiler yaptığını sandım uzun süre. kayahan o zamanlar bir yemin ettim ki döneğmeeem diye bağırıyodu. osman gazi de bize lens denen icadı benim dedem buldu aslında diye bağırıyodu. gerçekten bağırıyodu.
sonra istanbulda bi lokantada gördüm kayahanı. yemeğini bitirmiş geğiriyodu.
kayahan yani, öyle çıkıyo karşıma. yolum sevgiden geçmese de çıkıyo. bazı insanları hep ters bi zamanında yakalarsınız. lisede bi bülent vardı bizim. bi kere burnunu karıştırırken yakalamıştım, bi kere başka bi oğlanın pipisine bakarken derken bi kere de tam ben erkekler tuvaletinin önünden geçerken kilitlemeyi unuttuğu kapıyı açmıştı biri. bülent beni gördü. pipisini pantolonuna tıkmaya çalışırken yakalamış oldum. kayahanı da ne zaman görsem ters bi anında yakalamış gibi hissediyorum. yani bi insan başkalarının bulunduğu bi yerde yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar diye bağırmaz. çocukken de çok utanırdım bir aslan miyav dedi derken o. aslan gibi kükremeye çalışırken. kanal değiştirirdim rezil olmasın babama diye. öyle bi ilişki var yani aramızda. kaset çıkarıyomuş. anmamak olmaz.

estafirildak, 20.12.2004